Kokosové orechy

Kokosový olej

Kokosový olej je prírodný produkt s liečivými a kozmetickými účinkami, ktorý sa získava z kokosových orechov. Ide o olej lisovaný za studena, ktorý sa už v dávnej minulosti používal ako zdroj zdravej výživy.

Kokosový olejLisovaním za studena sa získava panenský kokosový olej, ktorý obsahuje len pôvodné, ľahko vstrebateľné formy tukov.

Kokosový olej má veľmi široké využitie v potravinárskom priemysle, no bio kokosový olej je tiež neodmysliteľnou súčasťou kozmetického priemyslu a kozmetických výrobkov.

Kokosový olej sa zvykne využívať na vyprážanie a pečenie, pretože na rozdiel od iných rastlinných olejov je stabilný a neoxiduje, čo je navonok zjavné tým, že nežltne. Práve oleje, ktoré zvyknú zožltnúť spôsobujú upchávanie ciev a koronárne ochorenia. Pri používaní kokosového oleja sa riziko vzniku týchto ochorení výrazne znižuje. Prírodný kokosový olej navyše pomáha odbúravať cholesterol, ten je vďaka hormónom produkovaným ľudským telom menený na progesteron, ktorý spomaľuje prejavy starnutia.

I napriek tomu, že je kokosový olej spracovávaný ľudským telom veľmi rýchlo, pretože jeho trávenie začína už v ústach, dodáva ľudskému telu pohotovú energiu a zároveň menej kalórií ako iné oleje. Trávenie kokosového oleja teda veľmi nezaťažuje orgány ľudského tela a preto je vhodný aj ako alternatívny zdroj výživy pre kojencov.

Konzumáciou kokosového oleja si dokonca môžete zredukovať hmotnosť a znížiť záťaž obličiek, pretože stabilizuje hladinu cukru v krvi. Pri používaní kokosového oleja nebudete pociťovať hlad tak rýchlo ako pri používaní iných olejov a konzumácii iných tukov, pretože poskytuje dlhodobý pocit nasýtenia. Už pár lyžičiek kokosového oleja môže potlačiť hlad až na niekoľko hodín. Práve preto je kokosový olej odporúčané používať ako doplnok k strave pri redukcii telesnej hmotnosti. Kokosový olej napomáha obnovovať správnu funkciu štítnej žľazy produkujúcu hormóny, ktoré sú dôležité pre vyvážaný metabolizmus.

Kokosové oleje sú vynikajúce pre starostlivosť o pokožku tela. 100 % kokosový olej obsahuje antioxidanty, čím posilňuje imunitu pokožky a pomáha pri jej hojení. Kokosový olej je účinný aj v boji proti vírusom, kvasinkám, hubám, mikróbom a plesniam. V boji proti týmto parazitom je odporúčaná aj vonkajšia aplikácia kokosového oleja priamo na postihnuté miesto.

Kokosový olej chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia a je vhodný hlavne po opaľovaní. Pokožku však chráni aj pred chladom a vplyvom mrazu, možno ho teda používať i v zime ako ochranný balzam na pery a na pokožku.

Kozmetika s obsahom kokosového oleja je veľmi vhodná na suchú a poškodenú pokožku. Ľahko sa vstrebáva, pretože tuk, ktorý kokosový olej obsahuje má zloženie blízke zloženiu tuku v pokožke ľudského tela. Vďaka jeho zloženiu je možné prírodný kokosový olej používať aj po holení.

Bio kokosový olej možno používať ako pleťový olej ale aj ako telové mlieko. Vďaka tomu, že sa veľmi dobre vstrebáva, nezanecháva pokožku mastnú. Kokosové oleje je možné využiť aj na masáže, pričom ich účinky na ľudský organizmus možno modifikovať kombináciou s esenciálnymi olejmi rôznych vôní.

Bio kokosový olej Čistý kokosový olej vyrába aj česká firma Saloos, ktorá má vo svojom portfóliu v ponuke aj ďalšie produkty s obsahom kokosového oleja. Prírodná certifikovaná kozmetika s obsahom kokosového oleja od firmy Saloos má na pleť a pokožku blahodarne účinky.

Kokos a produkty z neho získavané sú teda neodmysliteľnou súčasťou kozmetického i potravinárskeho priemyslu a hrajú tu veľmi dôležitú úlohu.


Kokosové oleje s esenciálnymi olejmi

Aj napriek tomu, že sú kokosové oleje získavané z kokosu, môžu mať rôzne vône. Nádhernú a rozmanitú vôňu kokosovému oleju dodávajú esenciálne oleje, ktoré sú taktiež čisto prírodným produktom. Kokosový olej tak môže mať vôňu podľa Vášho vkusu, či už je to vôňa čokolády, vanilky, osviežujúceho pomaranča alebo akákoľvek iná.

Bio kokosový olej pomaranč Bio kokosový olej Orange s vôňou pomaranča osvieži Vašu pokožku a intenzívne ju vyživuje. Pomaranč spoločne s kokosom regenerujú a hydratujú pokožku, vďaka čomu je vláčna a hebká. Éterické oleje s vôňou pomaranča pôsobia na ľudský organizmus osviežujúco a dodáva mu energiu, vďaka svojej sviežej vôni. Pokožka je po použití bio kokosového oleja Orange vitálna a jemná ako hodváb.

Bio kokosový olej vanilla Výborný relax ľudskému telu môžete dopriať vďaka bio kokosovému oleju Vanilla s krásnou vôňou vanilky. Je vynikajúci na regeneráciu pokožky ľudského tela a vďaka svojej vôni aj na relaxáciu celého organizmu, odbúrava stres a únavu, pôsobí antidepresívne a myseľ je vďaka tejto krásnej vôni harmonizovaná. Kokosový olej vanilka je svojim zložením vhodný dokonca i na veľmi citlivú pokožku. Pleť je po použití bio kokosového oleja Vanilla hebká a rozžiarená.

Bio kokosový olej čokoláda Pre všetkých, ktorí zbožňujú čokoládu a jej vôňu je tu bio kokosový olej Čokoláda. Kakaové bôby v kombinácii s bio kokosovým olejom spomaľujú proces starnutia pokožky a bránia jej dehydratácii. Čokoláda a kokos rozmaznávajú pokožku tela a ich vôňa zasa dušu. Kokosový bio olej s kakaovými bôbmi je vhodný pre všetky typy pokožky a vďaka svojim antioxidačným účinkom má na pokožku blahodarné účinky. Nádherná a chutná vôňa čokolády vyvoláva pocity šťastia a dobrú náladu.

Bio kokosový olej Tropic Exotika, sviežosť, leto. To všetko a ešte omnoho viac v sebe skrýva bio kokosový olej tropic. Doprajte si sviežu vôňu diaľok a skúste tento olej, ktorý rozjasní Vašu pleť, povzbudí myseľ a nabije Vás energiou na celý deň. Zmes prírodných ovocných esencií a bio kokosového oleja Vašu pokožku zvláčňuje, vyživuje a spomalí proces jej starnutia. Vhodný dokonca aj pre citlivú pleť.

Bio kokosový olej Caffe Latte Pre milovníkov kávy je tu jedinečný bio kokosový olej Caffe Latte. Potešte svoju pokožku a doprajte si obľúbenú vôňu kávy, ktorá Vás bude sprevádzať po celý deň. Extrakt z kávových bôbov povzbudzuje nielen unavenú pleť, ale osvieži aj myseľ a navodí dobrú náladu. Je vhodný pre všetky typy pleti, ktoré pomáha chrániť pred vysychaním, starnutím a únavou. Extrakt z kávových zŕn pokožku vypne a dodá jej mladistvý a svieži vzhľad.

Bio kokosový olej je dostupný v rôznych variantoch nádherných vôni, pričom každá pôsobí na ľudské telo inak. Bio kokosový olej s esenciálnymi olejmi môžete teda používať v prípade, ak potrebuje Vaše telo osviežiť, dodať energiu alebo relax, stačí si vybrať tú správnu vôňu.